Уникален мач! Верона спаси 4 мачбола и удари Перуджа с 3:2 (ВИДЕО)

Уникален мач изиграха отборите на Калцедония (Верона) и Сър Сейфти (Перуджа) в дербито на 18-ти кръг на италианската Суперлига. Пред рекорден брой зрители за "Пала Олимпия" - почти 4500 по трибуните, домакините се наложиха с 3:2 (34:32, 25:20, 18:25, 18:25, 17:15) след 2,28 часа битка.

В герои за Верона в маратонския първи гейм се превърнаха американецът Тейлър Сандер и белгийският му колега Сам Деруу. Благодарение на техните атаки след 40 минути домакините поведоха след 34:32. Това определено им даде криле, за да удвоят преднината си, но Перуджа не бе казал последната си дума. В третата част германецът Кристиан Фром бе неуловим в атака с 8 точки и 100% ефективност в атака и подпомогнат от сръбския ас Алекс Атанасийевич със 7 точки и 71% ефективност в атака, Перуджа намали, а след това и изравни. За да се стигне до драмата в тайбрека, когато Сър Сейфти имаше на разположение 4 мачбола, но отборът на Калцедония ги спаси и ликува след 17:15.

Най-резултатен с 27 точки бе Кристиан Фром (3 блокади, 69% в атака), а Атанасийевич остана с 26 (3 блокади, 52 % в нападение). За Калцедония Тейлър Сандър направи 24 точки (1 ас, 2 блокади, 57 % в атака) и бе избран за MVP, словенецът Митя Гаспарини запаса 16 точки (2 аса, 50 % в нападение).

Така Калцедония се изкачи на 4-о място във временното класиране с 33 точки, но Сър Сейфти също има толкова и остава на 5-ото място само заради по-лоши показатели.

КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) - СЪР СЕЙФТИ (ПЕРУДЖА) 3:2 (34:32, 25:20, 18:25, 18:25, 17:15)

ВЕРОНА: Мануел Косчионе 2, Митя Гаспарини 16, Сам Деру 12, Тейлър Сандър 24, Симоне Анцани 12, Ейдън Зингел 7 - Никола Пезарези-либеро (Алесандро Блази 1, Джакомо Белей 3, Кармело Джито)
Старши-треньор: Андреа Джани
ПЕРУДЖА: Лучано Де Чеко 4, Александър Атанасийевич 26, Кристиан Фром 27, Симоне Бути 10, Томас Берета 4, Горан Вуйивич 7 - Андреа Джови-либеро (Роко Бароне, Йоргос Цумакас, Джоузеф Съндър, Габриеле Маруоти 2)
Старши-треньор: Никола Гърбич.