ЦСКА падна от 9-ия в Дания (видео)

ЦСКА загуби с 1:2 от Сьондерийске седмата си контрола в Турция. Датчаните, които са девети в местното първенство, поведоха с две попадения на Абсаласен. Четвърт час преди края Галчев вкара след великолепно изпълнение от фаул почетния гол за своя отбор.

Първата по-опасна ситуация в мача бе пред вратата на армейците. В 9-ата минута Гуира получи пас пред наказателното поле, но вместо да стреля от удобната позиция, опита да финтира Апостол Попов и в крайна сметка падна на земята. Три минути по-късно датчаните като по чудо не откриха резултата. След центриране отляво Поуние шутира фронтално от три метра, но Уваренко демонстрира невероятен рефлекс и някак успя да спаси.

ЦСКА отговори подобаващо с невероятен пробив на Тончи Кукоч по лявото крило. Левият бек на червените финтира играч на Сьондерийске и след брилянтен шут с външен фалц топката кацна на напречната греда.

В 26-ата минута датчаните откриха резултата чрез Абсаласен, който отправи страхотен удар от 23-24 метра, топката се отби в дясната греда и влетя в мрежата на Уваренко.

Две минути по-късно стражът на ЦСКА предотврати ново попадене в своята врата, когато успя да се справи с останалия очи в очи с него Абсаласен.

В 41-ата минута Скудсон стреля опасно с глава след центриране от корнер, но покрай гредата. Секунди по-късно грешка в червената отбрана за малко не доведе до нелеп втори гол.

ЦСКА започна по-активно след почивката, но два удара на Оршулич не намериха целта. Така се стигна до 57-ата минута, в която Бекхман развинти българската отбрана и стреля в лявата греда, след което при добавката за Абсаласен не бе проблем да вкара второто си попадение в срещата.

В 75-ата минута червените върнаха едно попадение чрез Галчев, който реализира след великолепно изпълнение на пряк свободен удар.

В 87-ата минута армейците можеха да изравнят, но опасен изстел с глава на Бергонси бе избит пред голлинията от датски защитник.

Това бе седма контрола за ЦСКА в турция, в които червените са постигнали четири победи и са допуснали три поражения. След три дни те ще се изправят в проверка срещу румънския Петролул.

ЦСКА - СЬОНДЕРИЙСКЕ 1:2

0:1 Абсаласен 26
0:2 Абсаласен 56
1:2 Галчев 75

ЦСКА: Уваренко, Попов (71-Супусепа), Тунчев (58-Причиненко), Оршулич (71-Крачунов), Кукоч (58-Фортес), Съндей (62-Бъркляча, Маркиньос (68-Бергонси), Тони Силва (46-Стоянов), Фелипе (68-Галчев), Милисавлевич (77-Витанов), Йоахим (46-Николич)

СЬОНДЕРИЙСКЕ: Скендер, Скудсон, Поусен, Канснр, Мархен, Согани, Йенсен, Гуира, Абсаласен, Поуние, Бекхман