Волфсбург не прости на Хофе, силен дебют на Шюрле (видео)

Отборът на Волфсбург надигра с 3:0 като домакин Хофенхайм в среща от 20-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Скъпоструващото ново попълнение на "вълците" Андре Шюрле направи силен дебют за новия си тим и записа 90 минути. Головете за Волфсбург отбелязаха Бас Дост (3) и Кевин де Бройне (28, 84).

Още в третата минута Андре Шюрле центрира хубаво отляво и Бас Дост отблизо изпрати топката в мрежата зад вратаря Оливер Бауман.

В 28-ата минута "вълците" поведоха с 2:0 в резултата, като Шюрле отново имаше участие в гола. Дошлият във Волфсбург от Челси нападател уцели напречната греда с удар от въздуха и белгийският офанзивен халф Кевин де Бройне довкара топката с глава в опразнената врата на гостите.

През второто полувреме домакините заиграха доста по-дефанзивно, а играчите на Хофе сътвориха достатъчно ситуации, в които да отбележат поне един гол, но вратарят Диего Беналио направи решаващи спасявания, а в една ситуация реферът не пожела да посочи бялата точка, въпреки че гостите имаха претенции за игра с ръка в наказателното поле на защитника на Волфсбург Робин Кнохе.

Хофенхайм пропусна шансовете си да се върне в мача и в 84-ата минута Де Бройне реализира втория си гол в мача, правейки резултата 3:0. Белгиецът опъна мрежата зад Бауман с чудесен изстрел след контраатака на "вълците".

След тази победа Волфсбург продължава да изостава с 8 точки от лидера в класирането Байерн (Мюнхен), който е с 49. "Вълците" са единственият по-сериозен конкурент на баварците за титлата този сезон. Хофенхайм пък е седми с 26 точки.