Локо Сф отнесе здрави ритници от груби руснаци - Васев смени своя таран и го изхвърли от отбора (видео)

Локомотив (София) и УФА завършиха 0:0 в контрола, която се игра в Белек. Срещата ще се запомни с изключително грубата игра на руския новак в елита, за което двама техни футболисти получиха червени картони, но съвсем спокойно и други играчи можеха да видят червения цвят.

В 42-ата минута пък се разигра неприятна сцена в отбора на Локомотив. Наставникът Димитър Васев реши да смени своя централен нападател Ламджет Шехуди в 42-ата минута и на негово място пусна Преслав Йорданов. Тунизиецът се нервира на своя треньор и демонстративно изрита бутилка с минерална вода. Последва мигновена реакция на Васев, който заяви на шефовете, наблюдаващи проверката от трибуните, че не иска този футболист повече в отбора.

В състава на руснаците впечатление направи присъствието на бившия халф на ЦСКА Марсиньо. Сред титулярите на УФА бе и бившият играч на Арсенал Фримпонг.

През първия четвърт час играта бе равностойна и без положения пред двете врати. В 16-ата минута Локо остана за около 60 секунди с двама играчи по-малко, тъй като им се оказваше лекарска помощ. В крайна сметка се наложи Даниел Гаджев да напусне контузен терена, а на негово място влезе Том.

В 27-ата минута Ханджич бе изпуснат от бранителите на червено-черните и стреля опасно от 9-10 метра, но покрай лявата греда. Секунди по-късно последва нов пропуск на руския тим, когато двама техни играчи останаха срещу един на българския тим, последва излизане очи в очи с Галев, но стражът на Локо прояви отличен рефлекс и спаси.

В 55-ата минута Романов се откъсна сам срещу вратаря, Степановец го фаулира пред наказателното поле и реферът показа директен червен картон на руския защитник. Това бе втори изгонен футболист на руснаците, след като и през първата част техен състезател напусна игра заради две груби влизания.

УФА обаче продължи с 11 човека, тъй като двамата треньори предварително се бяха разбрали при червен картон провинилият се футболист да бъде заменен от друг.

В 75-ата минута Локо бе близо да открие резултата, но стражът на УФА изби в корнер опасен изстрел на Том с глава. Пет минути преди края на редовното време Галев спаси шут от фаул на руснаците. Секунди по-късно вратарят на червено-черните предотврати почти сигурен гол с нова блестяща проява.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - УФА 0:0

ЛОКО СФ: 84.Галев, 16. Хаджиев, 15.Траянов, 77.Тодоров, 8. Трифонов, 21. Гаджев (18-Том), 18. Ливраменто, 26. Иванов, 29. Ламджет (42-Преслав Йорданов), 11.Романов, 23. Манолов

УФА: Юрченко, Стоцки, Томасян, Алейкин, Сухов, Семакин, Засиев, Фримпонг, Шевченко, Марсиньо, Ханджич (резерви: Тишкин, Софрониги, Верховцев, Степанец, Поуревич, Ака, Василиев, Безлихотнов, Диего, Тилин, Голубов)