Берое с успех срещу Марек (видео)

Съставът на Берое победи с 2:1 Марек в контролна среща, която се игра на изкуственото игрище над стадион "Берое". Старши треньорът на старозагорци Петър Хубчев раздели отбора си на две групи. Едната той поведе към Поморие за участие в турнира Поморие къп, а втората остана в града под ръководството на помощника му Левон Апкарян и игра контрола с дупничани.

Беройци взеха инициативата от самото начало и след един пропуск на Мапуку, в 16-ата минута Керкар откри резултата, който от близо насочи топката в мрежата след центриране от дясно на Валдемарс Боровскис. Само три минути по-късно Керкар асистира на Мапуку за 2:0, който втопката в горния ляв ъгъл.

След половин час игра домакините можеха да водят вече с 3:0, но атаката на Боровскис, Керкар и Костадинов завърши с удар на последния, но вратарят Цветковски изби в корнер.

И през втората част "зелените" бяха по-активни, създадоха доста голови ситуации, но получиха гол в 80-ата минута. Крум Бибишков завърши самостоятелен пробив и прониза вратаря Илко Пиргов.

Берое – Марек 2:1
1:0 Салим Керкар (16′)
2:0 Жуниор Мапуку (19′)
2:1 Крум Бибишков (80′)

Берое: 23. Илко Пиргов – 19. Валдемар Боровский, 6. Иво Иванов, 3. Владимир Зафиров (46′ – 5. Танко Дяков), 28. Веселин Пенев – 27. Игор Джоман, 70. Георги Костадинов – 9. Савио Нсереко (18′-  18. Атанас Зехиров), 21. Елиаш (56′ – . Калоян Динев), 26. Салим Керкар (46′ – 7. Антон Огнянов) – 30. Жуниор Мапуку; неизползвани резерви: 1. Веселин Добрев, 18. Атанас Зехиров; треньор: Левон Апкарян

Марек: 1. Веселин Цветковски (46′ – 12. Емил Михайлов), 13. Борис Николов, 14. Милен Лахчев, 2. Мартин Кавдански, 3. Емил Виячки, 4. Илиян Гаров, 16. Димитър Петков, 8. Мартин Димитров, 10. Еньо Кръстовчев, 11. Крум Бибишков, 21. Тодор Колев (. Златко Бонев, . Емил Стоянов, Георги Василев, Томислав Павлов, Росен Йорданов, Димитър Димитров, Светослав Диков); старши треньор: Тенчо Тенев
стадион: „Берое“ (Изкуствен терен), Стара Загора

снимка: beroe.bg