Панатинайкос обърна АЛБА след силно второ полувреме (видео)

Гръцкият гранд Панатинайкос се наложи при гостуването си на АЛБА Берлин с 65:59 в двубой от програмата на VI кръг в група „Е” от ТОП 16 на Евролигата, като по този начин „детелините” регистрираха четвърта победа във втората групова фаза на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Лукас Маврокефалидис се отличи с 11 точки за гостите, а Димитрис Диамантидис и Влантимир Янковиц допринесоха с по 10 точки за успеха.

Джамел Маклийн и Реджи Рединг бяха най-резултатни за домакините, след като вкараха по 11 точки, а Алекс Ренфроу приключи с 10 точки.

Срещата започна много оспорвано, като нито един от двата отбор не успя да наложи волята си и след първите десет минути резултатът бе равен – 13:13. През втората четъвърт домакините от Берлин затегнаха защитата, което им даде възможност да ограничат съперника си само до девет отбелязани точки, а под другия кош АЛБА имаше по-добра успеваемост и почивката дойде при 29:22 за германците.

Случилото се през първото полувреме видимо стресна гостите от Атина, които бяха преобразени през второто полувреме. Още през третата четвърт баскетболистите на Панатинайкос заличиха напълно пасива си – 45:45, а в заключителните десет минути гърците не оставиха шанс на съперника си и се поздравиха с крайния успех – 65:59.