Фенербахче с драматична победа в Евролигата (видео)

Отборът на Фенербахче постигна четвърта победа в група “F” на ТОП 16 на Евролигата, след като в двубой от VI кръг се наложи изключително трудно над гостуващия Лаборал Куча Витория с 91:90 в среща, която се игра в зала „Ulker Sports Arena”.

Най-резултатен за победителите беше Андрю Гудлък с 19 точки, Неманя Биелица се отличи с „дабъл-дабъл” – 14 точки и борби, а Емир Прелджич и Ян Весели завършиха съответно с по 13 и 12 точки.

Фернандо Сан Еметерио вкара 15 точки за испанците, Дейвис Бертанс и Майк Джеймс добавиха по 14 точки, а Торнике Шенгелия завърши с 11 точки.

В първите минути на двубоя гостите от Испания съумяха да използват по-добре шансовете си и в средата на частта поведоха с 16:11, но след това Гудлък и Саваш бяха точни и Фенербахче стопи пасива си до само една точка – 20:21. В началото на вторите десет минути отборът на Лаборал Куча възстанови аванса си от пет точки, но оттук до края на първото полувреме домакините поеха инициативата и до поивката Фенербахче си осигури пълен обрат – 45:43.

Турците контролираха играта през третата четвърт и поддържаха без особени проблеми крехката си преднина, но в заключителните десет минути бяха на път да изпуснат победата.

Това се случи в заключителните 60 секунди на двубоя, след като Джеймс вкара два фала и отново изведе Лаборал Куча напред. Последва атака на Фенербахче, в която Биелица бе фаулиран и вкара два наказателни, а в ответното нападение Бертанс не сполучи при опита си за две точки и победата остана в Турция – 91:90.