Вдъхновен ЦСКА удари непобедими чехи в голов трилър (видео + галерия)

ЦСКА надигра с 3:2 Слован (Либерец) в шестата си контрола на турска земя. Чехите, които до този момент нямаха загуба в седемте си предсезонни проверки, откриха резултата чрез Ндиае, но в края на първата част Луис Соарес изравни. В средата на второто полувреме армейците нанизаха чрез Причиненко и Галчев два гола в рамките на една минута, а крайното 3:2 за ЦСКА оформи Фрьодек.

Първият удар по посока на една от двете врати отправи Оброчник в 5-ата минута, но той не затрудни Якуб Дивиш. Секунди по-късно опасна атака на чехите отдясно завърши с центриране на Ндиае към негов съотборник, който обаче не успя да стреля с глава.
ЦСКА - Слован (Либерец)
Червените отговориха с шут на Луис Соарес в 11-ата минута, който излезе над напречната греда. Само 120 секунди по-късно Соарес преодоля бранител на Слован по лявото крило и центрира остро към Йоахим, който изпревари своя пазач и стреля с левия крак, но сантиметри не му достигнаха да намери целта.

В 17-ата минута ЦСКА като по чудо не откри резултата. Йоахим открадна една топка малко след центъра на терена, преодоля бранител на чехите и излезе очи в очи с Колар, но стреля в тялото на вратаря.
Три минути по-късно Слован осъществи атака отляво, която завърши с центриране към Ндиае, той от своя страна подаде към Флайшман, но страничната ножица на тъмнокожия футболист не се получи и излезе в аут.
В 35-ата минута Слован поиска дузпа след съприкосновение на техен играч с левия бек на армейците Фортес, но реферът остана безмълвен.
Така се стигна до 42-ата минута, в която Слован поведе. След грешка в българската отбрана трима футболисти на чехите излязоха срещу един в червено и след разиграване Ндиае без проблем реализира.
Минута по-късно армейците можеха да изравнят, но шут на Апостол Попов след центриране от корнер профуча над напречната греда. Все пак логичното се случи и в 45-ата минута ЦСКА стигна до гол. Йоахим задържа топката в  центъра на терена, след което изведе отлично през трима противници Соарес на дясното крило. Футболистът от Кабо Верде финтира един защитник и с точен шут по земя вкара в долния ляв ъгъл на чешката врата за 1:1.

Втората част започна с далечен изстрел на Галчев, който попадна в ръцете на вратаря. Слован отговори с опасен удар на резервата Съкей, който след рикошет прехвърли Дивиш, но за късмет на армейците излезе в корнер.

След час игра ЦСКА имаше възможност да осъществи пълен обрат, но опасен изстрел на Иван Стоянов от малък ъгъл не намери целта.

По-добрата игра на армейците в тази част от мача даде резултат и в рамките на една минута футболистите на Стойчо Младенов нанизаха два гола. Първо в 66-ата минута Денис Причиненко засече с глава центриране от корнер за 2:1, а в 67-ата Галчев вкара трети гол.

Това стана след отличен самостоятелен пробив на Йоахим, който нахлу мощно в наказателното поле и подаде перфектно към своя съотборник, който с шут от точката за изпълнение на дузпи не остави шанс на чешкия страж - 3:1 за ЦСКА.

Веднага след третото попадение Младенов смени целия си отбор и пусна титулярите от мача със Стяуа.

В 77-ата минута Слован върна един гол чрез Мартин Фрьодек, който изпълни перфектен пряк свободен удар и не остави шанс на Анатоли Господинов, реализирайки в горния десен ъгъл. Две минути по-късно чехите можеха да изравнят, но стражът на армейците спаси очи в очи с Луцкасен.

До края на срещата нямаше повече опасности пред двете врати и тя приключи при 3:2 за ЦСКА.

Фрьодек 77

ЦСКА: Дивиш, Попов, Причиненко, Супусепа, Галчев, Бъркляча, Витанов, Стоянов, Фортес, Йоахим, Соарес (след 67-ата минута влизат: Господинов, Чапаев, Крачунов, Кукоч, Тони Силва, Милисавлевич, Маркиньос, Съндей)

СЛОВАН: Колар, Павлека, Ндиае, Хадасчок, Кайсер, Мудра, Луцкасен, Оброчник, Пимпара, Флайшман, Покорни