Българин ще се бие днес за световната титла по муай тай пред принца на Тайланд

Българският състезател по муай тай, Антон Петров е в Тайланд, където днес ще запише участие в престижния турнир WMC Muathai Day 4, който се органзира в чест на принца на Тайланд, както и по случай световния ден на муай тай.

Турнирът е от 4 човека в категория до 63,5 кг, а победителят взима световната титла на WMC.

Последното участие на Антон завърши с победа с нокаут в състезанието WMC I-1 Grand Extreme в Хонконг преди 3 седмици.

През миналата година пък българинът записа повече от 20 професионални победи на ринга, повечето от които в родината на спорта - Тайланд. Той стана и носител на пояса "Elite 4" на професионалната верига "Elite Boxing", която организира турнир в Германя между най-добрите състезатели в категория до 69.5 килограма в света.