Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Марек и Пирин си вкараха 4 гола за едно полувреме

На тежък терен и в дъждовно време отборите на Марек и Пирин (Благоевград) завършиха 2:2 в контролен мач на стадиона в гр. Бобошево. Еньо Кръстовчев вкара за 1:0 в полза на Марек в 7-ата минута. В 25-ата минута Петър Тончев, който през есента беше играч на дупнишкия тим, отбеляза изравнителен гол за Пирин. Шест минути по-късно бранителят Александър Башлиев обърна резултата в полза на благоевградските "орлета" с втори гол в тяхна полза, но в 38-ата минута Кръстовчев с лек и техничен удар малко неочаквано прати топката в горния десен ъгъл на вратата на благоевградчани за 2:2. Този резултат остана непроменен през второто полувреме и до края на срещата, въпреки че и двата тима, които направиха много смени в съставите, имаха и други голови възможности.

Ето и мнението на двамата старши треньори на днешните съперници след контролата:

Тенчо Тенев (Марек): "Времето е тежко за игра, но няма как. Получи се добра контрола. Доволен съм от всички нови попълнения в Марек, които днес играха - това са Томислав Павлов, Тодор Колев, Илиан Гаров, Георг Василев, Мартин Кавдански. И петимата се представят добре. Смятам, че ще намерят място в нашия отбор в борбата, която ни предстои през този сезон. Еньо Кръстовчев, който вкара и двата гола, влиза във форма, след една-седмица мисля, че ще бъде напълно готов. Определено Пирин е добър отбор, мачът имаше заряд и се получи добра контрола. На мен второто полувреме ми хареса повече, а головете бяха повече плод на грешки, но играта е на грешки и който греши по-малко, може повече да разчита на победа."

Йордан Самоковлийски (Пирин): "Наистина това бе полезна контрола при условия, които не позволяват да се играе добър футбол. Хубавото е, че двата отбора играха динамично, стегнато, мъжки. В същото време се допуснаха немалко слабости, а понякога имаше и доста остри влизания. Контролата е полезна, но има вероятност Тони Тасев да отсъства доста време от терените заради контузията, която получи днес. Докторът не дава надежди, че контузията е лека. Съжалявам, че един от добрите ни футболисти може да излезе задълго от състава и това ще е сериозна загуба за нас. А Марек е име и голяма емблема за футбола в Югозапада и в България и ремито днес е успех и за двата отбора."