Добруджа и Дунав не се победиха

Дунав" записа 0:0 срещу втородивизионния Добруджа във втората си зимна контрола. Двубоят се игра на терена с изкуствена настилка до стадион "Дружба" в Добрич.

Още в 5-ата минута гостите пропуснаха да открият. Георги Чакъров засече центриране с глава, топката се отклони от единия страничен стълб и вратарят Павел Петков след това я изби. Само 2 минути по-късно Атанас Илиев от добричкия тим пък нацели една от гредите на срещуположната врата.
В средата на полувремето се стигна до гол, отбелязан от Илиев, който обаче бе отменен заради засада. В края на първата част пък отново Петков се наложи да се намесва след шут на русенски нападател.

През второто полувреме Кристиян Димитров от домакините нацели гредата след шут от пряк свободен удар, а Чакъров отново пропусна да отбележи, след като остана сам срещу противниковия страж в самия край на мача.

Както вече съобщихме в първата си зимна проверка "драконите" направиха 1:1 при гостуването си на тима на Лудогорец до 21 г. в Разград. В третата си проверка момчетата на Веселин Великов играят срещу Светкавица в Търговище от 14,00 ч. на 7 февруари.

"Доволен съм от играта на нашия отбор. И двата отбора имаха своите положения да отбележат. За съжаление в тази среща не можахме да използваме всички свои футболисти. Болни и с контузии са Мирослав Будинов, Атанас Атанасов, Ивайло Раденцов и Динко Станчев, които дори не пътуваха за Добрич. Надявам се да се възстановят по-бързо и скоро да са на линия", сподели Великов.

Дунав: Радосвет Христов, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Димов, Мартин Иванов, Константин Атанасов, Диян Димов, Андреас Васев, Йордан Димитров, Светослав Читаков, Георги Чакъров (Цветомир Цанков, Александър Къснеделчев)

Добруджа: Павел Петков, Кристиян Димитров, Даниел Граматиков, Симеон Иванов, Георги Пейчев, Георги Димитров, Валентин Веселинов, Радой Божилов, Пламен Казаков, Атанас Илиев, Даниел Генов (Младен Димитров, Николай Петров, Александър Димитров, Мустафа Мустафа)