Берое сломи грузинци в Турция

Берое (Стара Загора) надви Сабуртало (Тбилиси) с 2:1 в третата си контролна среща по футбол по време на зимния подготвителен лагер в Анталия. Отборът на Сабуртало е на първо място във втора грузинска футболна дивизия. През първото полувреме старозагорци доминираха, но нямаше опасности пред двамата вратари. Развръзката настъпи през второто полувреме, при това само в рамките на 8 минути.

В 63-ата минута Атанас Зехиров центрира в наказателното поле на грузинците и Салим Керкар от непосредствена близост откри резултата - 1:0 за Берое. В 69-та минута Гиорги Карашвили изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, топката мина под стената на старозагорци и се заби неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Илко Пиргов - 1:1. В 71-та минута Салим Керкар с чудесен пас изведе Жуниор Мапуку сам срешу грузинския вратар и конгоанският нападател Мапуку с техничен удар край вратаря изведе старозагорци напред в резултата - 2:1.

В последната минута на контролната среща отново Салим Керкар имаше добра проява и подаде на Атанас Зехиров, който стреля от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри край вратата на грузинския тим.

Състав на Берое: Илко Пиргов, Атанас Зехиров, Пламен Тенев(Танко Дяков - 53), 4. Аласан Н'Диае (Иво Иванов- 53), Георги Динков (Веселин Пенев - 50), Елиаш (Игор Джоман - 50), Георги Костадинов, Савио Нсереко (Валдемар Боровский - 53), Антон Огнянов, Крис Гади (Салим Керкар - 50), Станислав Костов (Жуниор Мапуку - 50)

Снимка: beroe.bg