Нова издънка на Бордо

Отборът на Бордо продължава с негативната си серия във френския шампионат. Жирондинците не успяха да победят при домакинството си на Гинган в мач от 23-ия кръг на Лига 1 и срещата завърши 1:1. Голмайсторът на бретанците Клаудио Бовю откри резултата в 28-ата минута, но в началото на втората част Максим Пундж изравни след асистенция на новото попълнение Клеман Шантом. В края на мача домакините останаха с човек по-малко, след като Ярослав Плашил бе изгонен с директен червен картон.

Така Бордо вече шест поредни мача няма победа в актива си и се смъкна до седмо място в класирането. Жирондинците имат актив от 34 точки. В Гинган пък са на другия полюс и от последните си осем мача бретанците имат само една загуба. В подреждането пък с на 11-о място с 29 точки.