Три недадени дузпи и отменен редовен гол на "Медитеранео"

Отборът на Алмерия спечели първа домакинска победа в Примера след успех с 1:0 над Хетафе в двубой от 21-ия кръг на Ла Лига. Едгар реализира единствения гол в 44-ата минута в мач на "Медитеранео", белязан от скандално съдийство. Арбитърът Иглесиас Вийянуева не свири три съществуващи дузпи (две за Алмерия) и не зачете редовен гол на андалуския тим.

Мачът започна с домакинска инициативата, довела бързо до неотсъдена дузпа и удар в гредата. В осмата минута Алваро Аройо фаулира Едгар, но реферът остави играта да продължи. В следващата минута Мауро дос Сантос стреля с глава след корнер и топката се отклони от гредата.

В 16-ата Жулиан Куеста спаси сам срещу Алваро Васкес. В края на полувремето "червено-белите" дръпанаха с гол преднина. Вратарят изпълни аут, Фернандо Сориано подаде към Томер Хемед, който асистира на Едгар. Попадението беше регистрирано в 44-ата минута след точен изстрел.

В 52-ата минута съдията спести и дузпа за гостите от "Колисеум Алфонсо Перес". Анхел Трухийо събори Алваро в наказателното поле. В 57-ата реферите пак сгафиха, незачитайки редовен гол на домакините. Мичел Маседо не беше в засада при добавката, след като гредата и Жорди Кодина спасиха първия удар на Верса с глава.

В 63-ата минута Серхио Ескудеро правилно беше изгонен, след като изрита Уелигтон Силва в гърдите и получи втори жълт картон. Минута по-късно арбитърът Иглесиас Вийянуева пак не даде дузпа. Налдо игра с ръка и момчетата на Хуан Игнасио Мартинес обяснимо побесняха, след като реферът не посочи бялата точка. В 83-ата минута и домакините останаха с десетима на терена след втори жълт картон на Хемед.

Алмерия се измъкна от зоната на изпадащите. Съставът на Кике Санчес Флорес има само с точка повече от своя съперник и е на 16-о място в подреждането.