Спасяванията на Михайлов не успяха да отърват Мерсин от загуба срещу Бешикташ

Националният страж Николай Михайлов бе титуляр за неговия Мерсин Идман Юдру при загубата с 1:2 при гостуването на гранда Бешикташ от 18-ия кръг на турския шампионат. Българинът нямаше вина за попаденията във вратата си и на няколко пъти спаси нови голове в мрежата си, но това не помогна на тима му да избегне поражението. Това бе трети двубой на 26-годишният вратар в Сюперлиг.

Резултатът бе открит от Олджай Шахан в 30-ата минута, когато халфът получи пас с пета от Гьокхан Тьоре и остана сам срещу Михайлов. В 61-ата минута резервата Синан Калоолу изравни за гостите, но пет по-късно Демба Ба даде нова преднина за "черните орли". Сенегалецът бе изведен на поиция срещу Михайлов и стреля. Първият му удар бе спасен от българина, но топката рикошира нещастно за Мерсин в крака на нападателя и влезе за втори път във вратата на гостите. До края на мача Ба можеше да отбележи и трети гол, след като отново бе оставен сам срещу Михайлов, но юношата на Левски спаси. В крайна сметка резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал и така Бешикташ се поздрави с успеха.

По този начин "черните орли" запазва втората си позиция в класирането с актив от 41 точки. Тимът на Михайлов пък остава с 23 на осма позиция.

БЕШИКТАШ - МЕРСИН ИДМАН ЮРДУ 2:1
1:0 Шахан (30)
1:1 Калоолу (61)