Арсенал громи с 5:0 в отсъствието на Алексис (видео)

Арсенал постигна най-убедителната си победа от началото на сезона, след като срази с 5:0 Астън Вила на "Емиратс". "Топчиите" стигнаха до разгрома в отсъствието на един от най-силните играчи на тима през сезона - Алексис Санчес. Оливие Жиру (8'), Месут Йозил (56'), Тио Уолкот (63'), Сантиаго Касорла (75') и Ектор Белерин (90') материализираха вдъхновената и разнообразна игра на селекцията на Арсен Венгер. Благодарение на успеха Арсенал измести от петото място градския си съперник Тотнъм.

Жиру водеше атаката на домакините, а новото попълнение Габриел Паулища остана на скамейката. Скот Синклеър дебютира за Астън Вила. Брад Гузан се завърна на вратата, а Фабиан Делф започна вместо Леандро Бакуна.

Още в осмата минута домакините излязоха напред в резултата. Пер Мертезакер изнесе топката с дълго подаване, Йозил продължи по много техничен начин, с пета, към Жиру, който бе изведен очи в очи с Гузан и въпреки че първоначално се забави, успя да нанесе точен удар - 1:0. В 27-ата минута гредата лиши домакините от втори гол след удар на Санти Касорла. Малко след това и Йозил вкара топката във вратата на Гузан, но попадението бе отменено заради засада на Касорла, който асистира на германеца. В 37-ата минута стражът на бирмингамци се намеси добре, спасявайки силен удар на Рамзи.

Три минути преди почивката гостите най-сетне създадоха и първата опасност пред вратата на Оспина. Вайман засече добре с глава центриране на Хил, но колумбиецът спаси.

Астън Вила започна значително по-добре втората част, като Бентеке нанесе два опасни, но в крайна сметка неточни удара. Точно в този момент обаче Арсенал нанесе своя удар. Жиру изведе по прекрасен начин Йозил, който стреля прецизно по диагонала, удвоявайки аванса на домакините.

В 63-ата минута Тио Уолкот сложи точка на спора. Оспина даде началото на атаката, хвърляйки с ръка към английския национал, който напредна бързо отляво, направи двойно с Касорла, след което с техничен завършващ удар оформи класическата преднина на Арсенал. Малко след това гредата спаси за втори път гостите в тази среща - този път след удар с глава на Жиру.

1/4 час преди края Касорла направи 4:0. Испанецът изпълни дузпа, отсъдена за нарушение на Гузан срещу Акпом, и с доза късмет реализира, въпреки че вратарят първо изби, но след това топката влезе във вратата му.

В добавеното време Белереин закръгли на 5:0 след хубав удар от границата на наказателното поле.

Арсенал е пети с 42 точки, колкото има и заемащият четвърто място Саутхамптън, който по-късно днес приема Суонзи. Астън Вила е 16-и с 22 пункта.