ЦСКА обърна Миньор с 3:1, агитките прекъснаха мача

Мъжкият волейболен отбор на ЦСКА победи като гост Миньор (Перник) с 3:1 (25:19, 23:25, 25:23, 25:15) в мач от 12-ия кръг на Суперлигата, игран в пернишката зала "Борис Гюдеров". С този успех "червените" постигнаха 6-а победа до сега, като с 6 загуби и 19 точки се намират на 7-мо място във временното класиране. Тимът на Миньор пък записа 10-а загуба, като с 1 победа и 4 точки заема предпоследното 9-то място в таблицата.

Над 1300 зрители напълниха зала "Борис Гюдеров", за да подкрепят своите срещу армейците в този мач. Атмосферата се нажежи още от началото на срещата при пристигането на надъхана агитка на ЦСКА. С влизането на "червените" фенове, местните се активизираха и започнаха пререкания и неприлични жестове между двете агитки. Само бързата намеса на полицията, която бе на място успя да предодврати по-големи инциденти, а запалянковците бяха разделени. Въпреки това, неприличните жестове с пръсти между двете страни продължиха, като те бяха съпроводени и от нецензурни думи и ескалиране на ситуацията. Наложи се мачът да бъде прекъснат за 5 минути, в които организаторите се намесиха, а дикторът призоваваше за успокояване на страстите.

Самият мач бе много нервен, като обстановката се отрази на играта на терена. Това пък доведе до неравномерно представяне, и равностойност, а домакините успяха да изтръгнат гейм от ЦСКА. Интересен момент се получи в края на втората част, кагато след равенството 19:19 двамата треньори взеха последователно и двете си прекъсвания, като за кратък отрязък от време играта бе прекъсната четири пъти. В крайна сметка миньорци издържаха на напрежението, като затвориха гейма при 25:23 с блокада на Захари Николаев. Третата част отново бе изключително оспорвана, като резултатът вървеше точка за точка. Този път във важния момент надделяха армейците и спечелиха гейма с 25:23, като поведоха с 2:1. Това бе ключов момент и в четвъртата част домакините вече нямаха сили за отпор, а волейболистите на Сашо Попов изцяло диктуваха играта, за да спечелят безпрепятствено гейма с 25:15.