Балкан без проблеми при домакинството си на Ямбол

Отборът на Балкан (Ботевград) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер зарадва феновете си с категорична победа срещу Ямбол със 105:65 в двубой, който се игра в зала „Арена Ботевград”.

Мартин Маринов вкара най-много за победителите – 19 точки, от които 6 тройки, а Павел Маринов и Вукота Павич отбелязаха съответно по 17 и 16 точки,кто втория записа на сметката си и 11 борби.

Тайлър Лейзър вкара 22 точки за селекцията на Юлиан Радионов, а Стоян Петков и Тони Бърнас приключиха съответно с по 17 и 10 точки.

Ботевградчани поведоха още от първия съдийски сигнал, като след десет минути игра преднината им беше девет точки – 21:12, а до почивката, независимо, че гостите подобриха успеваемостта си в нападение, Балкан съумя да увеличи разликата в своя полза – 48:33.

Въпреки двуцифрената разлика в резултата и липсата на интрига, нервите на баскетболистите на двата отбора не издържаха и в края на третата четвърт на терена се заформи истинско меле. Напрежението пламна 2:30 след началото на периода, след като цялата пейка на Ямбол, с изключение на Маршавелски, беше дисквалифицирана за нахлуване на терена. Американецът Карон Джонсън беше дисквалифициран заради спречкване на терена и оспорване на решение, но демонстративно седна в централния кръг и отказа да напусне. Наложи се старши-треньорът Юлиан Радионов да го увещава да се изправи, което забави двубоя близо десет минути.

В самия край на частта Ямбол остана с четирима души, след като Маршавелски направи петото си нарушение, а в заключителните десет минути Балкан използва численото си преимущество и дотигна до още по-изразителен аванс, за крайното – 105:68.