Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Черноморец спечели дербито на дъното в НБЛ

Отборът на Черноморец (Бургас) записа победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при гостуването си на Спартак (Плевен) с 90:82 в дербито на дъното в родното първенство.

Най-резултатен за „Акулите” беше Димитър Рошманов, който отбеляза 25 точки, като беше 11/15 при стрелбата от игра и 2/2 от линията за наказателни удари. Любен Пасков и Константин Коев също се представина на ниво и завършиха съответно с по 21 и 22 точки, а Емил Бинев вкара 11 точки.

Урош Величкович се разписа с 21 точки за плевенчани, а Тодор Захариев и Иван Тилев завършиха с по 12 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като гостите от Бургас стартираха по-добре двубоя и успяха да си осигурят двуцифрен аванс след десет минути игра – 26:13, но през втория период плевенчани подобриха представянето си и стопиха пасива си с осем точки за 41:46.

Рошманов и компания отново бяха по-концентрирани в третата четвърт и това им помогна да се откъснат с 14 точки напред – 72:58, а в заключителните десет минути баскетболистите на Спартак се хвърлиха да търсят обрат, но времето бе прекалено малко и въпреки, че взеха частта с 24:18, домакините трябваше да се примирят с поражението – 82:90.