Атлетико спечели без колебание в калта (видео + галерия)

Шампионът на Испания Атлетико Мадрид спечели убедително като гост с 3:1 срещу Ейбар в мач от 21-ия кръг на Ла Лига, игран при изключително тежки условия на стадион "Ипуруа". Въпреки усилията на домакините теренът приличаше на кална нива. "Лос рохибланкос" съумяха да се възползват от грешки в защитата на новака и отбелязаха преди почивката чрез Антоан Гризман (7) и Марио Манджукич (23 и 25). Федерико Пиовокари се разписа почетно в 90-ата минута.

Диего Симеоне заложи на нападателно трио Раул Гарсия, Марио Манджукич и Антоан Гризман. Фернандо Торес остана на пейката, Коке се завърна след контузия в халфова линия без капитана Габи Фернандес.

Ейбар - Атлетико - 0:3 Шампионите се ориентираха по-добре към трудните условия за игра. Те се възползваха и от факта, че пред и в наказателното поле на "синьо-червените" теренът беше в относително нормално състояние. В седмата минута гостите от "Висенте Калдерон" развиха бърза акция, Раул Гарсия подаде наляво към Гризман и той падайки, прати топката по диагонала. Минута по-късно Абрахам Минейро отправи нелош шут, като топката премина половин метър над гредата.

Ейбар - Атлетико - 0:3 В средата на полувремето Атлетико съвсем реши нещата с нови два гола. В 23-ата минута Гризман центрира отляво и там непокритият Манджукич насочи ниско в левия ъгъл на вратаря Чабиер Ирурета, за да отбележи втория гол. Стотина секунди по-късно хърватският голмайстор прати топката в същата част на вратата, която отново не беше покрита от стража - 0:3. Това беше десети гол на "деветката" в Ла Лига и общо 18-и във всички турнири.

Ейбар - Атлетико - 0:3 В 42-ата минута Федерико Пиовокари пропусна страхотен шанс за домакините. Италианецът беше в добра позиция за добавка, но стреля неточно. В добавеното време на първата част Ирурета се отличи с чудесно спасяване след изстрел на Саул. При добавката Раул Гарсия беше в засада.

Ейбар - Атлетико - 0:3 На почивката Гайска Гаритано направи тройна смяна с цел освежаване на силите. Дъждът продължи да се излива над малкото градче и да затруднява играчите. В 62-ата минута Мигел Анхел Моя показа, че бди и излезе, за да спре Деян Лекич. В 74-ата прекрасен гол на Саул Нигес не беше зачетен заради засада. Минута по-късно Ирурета спаси удар с глава на Манджукич. В 90-ата минута Пиовокари отбеляза отблизо и оформи крайното 1:3.