Ман Юнайтед се завърна в тройката с бой над Лестър (видео)

Съставът на Манчестър Юнайтед се завърна на третото място в класирането на английската Висша лига след успех с 3:1 над последния в подреждането Лестър. Възпитаниците на мениджъра Луис ван Гаал решиха крайния изход от мача още преди почивката, когато отбелязаха и трите гола във вратата на ветерана Марк Шварцер. Робин ван Перси даде аванс на "червените дяволи" в 27-ата минута, а само четири по-късно Радамел Фалкао удвои. Уес Морган си заби автогол малко преди почивката, за да направи резултата класически. В края на мача партньорът на Морган в отбраната на "лисиците" Марчин Василевски отбеляза почетното попадение за своя тим.

Преди срещата феновете на домакините и клубното ръководство почетоха паметта на жертвите на мюнхенската катастрофа, като на трибуните на "Олд Трафорд" бе разпънат огромен транспарант с възпитаниците на легендарния Мат Бъзби с надпис "Ние никога няма да умрем!"

След сравнително слаб старт за домакините, холандският нападател Робин ван Перси откри резултата за Манчестър Юнайтед след 27 минути игра. Той получи отличен пас от своя сънародник Дейли Блинд, който преди това открадна топката в средата на терена. С типичен за него завършващ удар от воле Ван Перси даде аванс на домакините, но в ситуацията останаха съмнения, че е в положение на засада. Само четири минути по-късно партньорът на Ван Перси в предни позиции Радамел Фалкао също записа името си сред голмайсторите, удвоявайки аванса на домакините. Колумбийският таран отбеляза с добавка от непосредствена близост, след като вратарят на гостите Марк Шварцер с мъка бе отразил удар на Анхел ди Мария.

Малко преди почивката гостите си забиха и автогол, за да направят аванса на "червените дяволи" класически. Анхел ди Мария центрира от корнер и Уес Морган си заби топката в собствената мрежа от непосредствена близост.

След почивката домакините намалиха значително оборотите и това позволи на Лестър да поглежда по-често към вратата на Давид де Хеа. В 81-ата минута гостите отбелязаха почетно попадение чрез централния си защитник Марчин Василевски. Полският бранител се озова непокрит при далечната греда след центриране на резервата Марк Олбрайтън и с глава отбеляза за 3:1.

Трите точки изкачиха Ман Юнайтед над Саутхамптън в подреждането с актив от 43 т. Лестър пък е закован на дъното на класирането с едва 17 точки на своята сметка.