Спартак (Плевен) удари Ботев (Враца) в Криводол

Победа с 2:0 над Ботев (Враца) в приятелски мач записа днес Спартак (Плевен). Спарингът се игра в Криводол. Плевенчани бяха по-добрият отбор и дори не позволиха на селекцията на Адалберт Зафиров нито веднъж да застраши сериозно вратата им. Надмощието на гостите бе осезателно особено през първото полувреме. На два пъти обаче таранът им Стефан Христов не успя да преодолее врачанският вратар, озовал се очи в очи с него.

За Спартак след почивката излязоха повече юноши и мача стана равностоен. Плевенчани обаче само за две минути нанесоха своя удар. Голобрадият Траян Димитров изведе Ивайло Дангуров и той шутира неспасяемо в горния ъгъл за 1:0. В 67-ата пък Венцислав Миленов започна рейд отдясно, който завърши с прецизен удар за 2:0. После пък юношеският национал Преслав Антонов пропусна да направи резултата категоричен.

За Спартак игра и завърналият се от Локомотив (Горна Оряховица) Пламен Илиев, който се включи през второто полувреме като външен полузащитник.