Хамбургер ШФ започна новата година със старите грешки (видео)

Някогашният фактор в германския футбол Хамбургер ШФ започна по кошмарен начин и футболната 2015 г. в Бундеслигата с домакинска загуба с 0:2 от новака Кьолн. Не помогна и завърналият се Ивица Олич, който беше взет под наем от Волфсбург. Хърватинът дори пропусна една от най-добрите възможности за своя тим, след като в 21-ата минута не уцели вратата от няколко метра. Преди това Тимо Хорн отрази блестящо удар с глава на Хайко Вестерман.

Както обаче обикновено се случва, "Шпортферайн" се остави да бъде надхитрен. "Козлите" го сториха след два идентични гола на Марсел Рисе в 62-ата и 78-ата минути, като при първият огромна вина има и вратарят Ярослав Дробни.

Деветата загуба от началото на сезона оставя Хамбургер ШФ с актив от 17 точки, но отборът може да се озове сред изпадащите, ако тази вечер Борусия (Дортмунд) победи Байер (Леверкузен). Кьолн пък се радва на място в средата на таблицата, като зона "Европа" е само на 5 точки.