Левски не успя да се противопостави на Цедевита (видео+галерия)

Отборът на Левски записа поредна загуба в Адриатиеската лига, след като тази вечер отстъпи при домакинството си на хърватския шампион Цедевита със 78:95 в двубой от XXI кръг от програмата на четвъртия по сила клубен турнир в Европа.

Най-резултатен за българския шампион беше Павел Иванов с 22 точки, а Алекс Симеонов и Алекс Уандие приключиха съответно с по 17 и 14 точки.

Левски не успя да се противопостави на Цедевита

Гостите от Цедевита демонстрираха по-висока класа още от първия съдийски сигнал и използваха всяка грешка в защитата на родния шампион, като след само шест минути игра разликата в полза на хърватите вече беше двуцифрена 21:7. В оставащото време баскетболистите на Левски продължиха да изпитват сериозни трудности в битката с далеч по опитните си съперници, но хърватите решиха да са благосклонни и разликата в резултата се запази до края на частта – 16:31.

Още в първте 60 секуди на втория период пасивът на Левски премина границата от 20 точки – 16:39 след тройка на Томаш и поредни две точки на Бараш. В тези минути старши-треньорът на гостите даде възможност за изява и на част от резервите си, което даде възможност на българите да подобрят значително успеваемостта си в нападение, но въпреки това, Цедевита намери начин да съхрани комфортния си аванс и почивката дойде при 22 точки пасив за българите - 35:57.

В минутите след почивката играта вървеше кош за кош и независимо от грешките, които допуснаха гостите, младостта и липсата на опит в селекцията на столичани, попречиха на Левски да стопи изоставането си. В самия край на частта Цедевита отново избухна за няколко секунди, но те бяха напълно достатъчни, за да бъде убита напълно итригата в срещата - 82:58.

В заключителните десет минути двамата старши-треньори пуснаха в игра всички резерви, но под светлините на прожекторите попаднаха младите надежди на Левски, след като Оандие наниза четири поредни тройки, а с точен мерник от далечно разстояние се отличи и Минчев. Въпреки това, ситуацията на терена не се промени особено и последния съдйски сигнал прозвуча при 95:78 в полза на Цедевита (Загреб).

Левски – Цедевита 78:95 (16:31; 19:26; 23:25; 20:13)

Левски: Карамфилов 6, Ангелов 9, Симеонов 17, Павлин Иванов 7, Павел Иванов 22 (Оандие 14, Николов, Минчев 3, Рисимов)

Цедевита: Зубчич 8, Барач 8, Пилепич 13, Бабич 9, Делаш 4, Жданец 5, Билан 20, Гордич 12, Томаш 10, Арапович 6, Вучич