Още един напусна Левски

Втори футболист на Левски разтрогна с тима по време на подготвителния латер в Турция. Това е Наджиб Амари, който последва Пламен Димов. Защитникът си тръгна за България в началото на седмицата, докато крилото прекрати отношенията си със "сините" днес. Бившият играч на Черноморец пристигна в навечерието на осмия кръг от "А" група като свободен агент след престоя си в Клуж. Той направи няколко тренировки и изигра една контрола преди да подпише двугодишен договор.

Левски победи Славия с два късни гола

Георги Иванов-Гонзо веднага го пусна титуляр срещу Славия (2:0), а той поради изоставане в подготовката игра 65 минути. Последваха пълни 90 минути при 4:1 над Хасково, а срещу Лудогорец влезе на мястото на контузения Георги Сърмов в 35-ата минута. Последните минути на двубоя обаче напусна терена поради мускулна травма. Пропусна три мача за първенството и се завърна с пълни 90 минути срещу Монтана за Купата на България и няколко дни по-късно срещу Локомотив (София).

Левски победи Локо (Сф) с 1:0 в "Надежда"

Следващото домакинство с Берое бе титуляр и още в 8-ата минута Мирослав Иванов влезе на негово място след поредната му мускулна травма. Той се възстановяваше четири седмици и вчера се завърна в игра на "Тича" при загубата с 0:1. Амари се появи на почивката на мястото на Божидар Краев, но след един страхотен пропуск и няколко спринта в калта получи нова травма и бе заменен в 75-ата минута от Антон Огнянов. Започна тренировки чак през януари с тима, а с показаното в контролите с Карабах и Милсими не впечатли Стойчо Стоев. Така юношата на Олимпик (Марсилия) напуска Левски след има едва 340 минути на терена за три месеца в първенството.

Футболистите на Левски с редовна тренировка

Мачовете на Амари в Левски

Дебют в 8-ия кръг срещу Славия - титуляр (65 минута)
9-ия кръг срещу Хасково - титуляр (90 минути)
10-ия кръг срещу Лудогорец - резерва (влиза в 35-ата минута излиза контузен в последните минути)
14-ия кръг срещу Локомотив София - титуляр (90 минути)
15-ия кръг срещу Берое - титуляр ( В 8-ата минута излиза контузен)
18-ия кръг срещу Черно море - резерва (влиза в 46-ата минута и излиза в 75-ата контузен)
Първи мач за Купата на България с Монтана - титуляр (90 минути)

Пропуснал бе срещите:
Марек, Локомотив (Пловдив), ЦСКА, Ботев (Пловдив), Литекс, Славия от "А" група,  Спартак (Варна) и Монтана за Купата на България