Барселона остави Жалгирис на дъното

Барселона остави Жалгирис (Каунас) на дъното в група Е на Топ 16 на Евролигата. Каталунците постигнаха третата си победа в тази фаза, след като се справиха с литовския първенец с 89:72 у дома в “Палау Блауграна”. Барса има 3 победи и 2 загуби и е на трета позиция, докато “зелените” са осми с 1 победа и 4 поражения.

Хърватският център Анте Томич за пореден път бе №1 за Барселона и за скромните 24 минути на терена се отчете с 16 точки, 9 борби, 5 асистенции и 2 чадъра. Младият му сънародник Марио Хезоня също се понрави с изявите си и реализира 12 точки, а освен това направи 2 асистенции и отне 4 топки от противника.

За пореден път този сезон треньорът Шави Паскуал даде минути и на две от надеждите на каталунския клуб - младоците Люде Хакансон и Емир Сюлейманович.

За Жалгирис Артурас Гудаитис вкара 17 точки, а Едгарас Улановас реализира 14.

Следващият съперник на Барселона е Реал Мадрид. “Ел Класико” ще се състои на 5 февруари в столицата Мадрид, докато Жалгирис ще гостува на Цървена звезда в Белград също на 5 февруари.