Минимален успех доближи ПСЖ на точка зад Лион (видео)

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен записа минимална победа с 1:0 в домакинството си на Рен от 23-ия кръг на Лига 1. Парижани записаха важни три точки, с които се доближиха само на една зад лидера в класирането Лион, макар да имат мач повече в актива си. Единственият гол в мача отбеляза Есекиел Лавеци в 29-ата минута.

ПСЖ имаше инициативата в по-голямата част от срещата. В 29-ата минута домакините сътвориха великолепна атака и стигнаха до откриване на резултата. След изпълнение на фаул домакините размениха няколко подавания на бърза скорост като Адриен Рабио изведе Хавиер Пасторе в наказателното поле, а той продължи към Лавеци, който от воле заби топката във вратата за 1:0.

След това ПСЖ имаше още няколко добри възможности да реши всичко в мача, но така и не се възползва от тях и трябваше да трепери до последно.

Все пак ПСЖ заслужено се поздрави с успеха и вече има 43 точки в актива си и заема второто място в класирането. Рен път вече седми пореден мач няма успех на сметката си и се намира на 10-ото място с 30 точки.