Шок при подновяването на Бундеслигата - озверелите "вълци" схрускаха Байерн (видео+галерия)

Шампионът Байерн (Мюнхен) претърпя разгромна загуба с 1:4 от Волфсбург в първия мач от пролетния дял в Бундеслигата. Баварците не приличаха на себе си и бяха пометени от пределно мотивирания тим на домакините, които поне временно съхраниха интригата в битката за титлата. разликата между двата тима в класирането вече е 8 точки, а първата загуба на Байерн за сезона ще се запомни с това, че за 90 минути футболистите на Джосеп Гуардиола допуснаха толкова голове, колкото за всички 17 предишни срещи.

По два гола за впечатляващия успех на Волфсбург вкараха Бас Дост и Кевин де Бройне. Холандецът даде ранен аванс на своя тим още в 4-ата минута след светкавична контра, а в добавеното време на първата част с прекрасен удар от границата на наказателното поле за втори път направи безпомощен Мануел Нойер. След почивката Кевин де Бройне направи 3:0, преди Хуан Бернат да върне един гол. Крайното 4:1 фиксира отново Де Бройне с красиво попадение, при което направи за смях защитника на гостите Данте.

Баварците все още не познаваха вкуса на загубата и имаха преднина от цели 11 точки пред днешния си съперник, който е единственият им реален преследвач в класирането. При успех на "Фолксваген Арена" тимът на Джосеп Гуардиола на практика щеше стане недостижим за конкурентите си още по средата на първенството и спокойно можеше да съсредоточи всичките си усилия в Шампионската лига.Волфсбург - Байерн 4:1

Байерн завърши 2014 година с 8 поредни шампионатни победи, а по време на зимната пауза част от контузените се възстановиха и вече бяха на разположение на Гуардиола. Каталунският специалист заяви, че отборът му е пределно мотивиран да спечели мача и е наясно със силата на "вълците", които загубиха само един от последните си 12 двубоя в Бундеслигата. Пеп заложи в атака на Роберт Левандовски и Томас Мюлер, Ариен Робен и Дейвид Алаба бяха на двата фланга, а защитата този път бе от четирима - Себастиан Роде, Жером Боатенг, Данте и Хуан Бернат.

Предишното домакинство на "вълците" на Байерн завърши с разгромно поражение с 1:6. Добрата новина за старши треньора Дитер Хекинг бе завръщането в състава на доскоро контузените Иван Перишич и Налдо. В последните дни от трнсферния прозорец клубът направи сериозен удар, като привлече Андре Шюрле от Челси, но той нямаше как да дебютира днес. Мача пропусна и френският халф Джошуа Гилавоги, който наскоро претърпя операция. Атаката на Волфсбург се водеше от Баст Дост, а зад него действаха Даниел Калигури, Кевин де Бройне и Перишич.

През есента Байерн спечели на "Алианц Арена" с 2:1 с голове на Томас Мюлер и Ариен Робен, а за Волфсбург се разписа бившият футболист на мюнхенци Ивица Олич, който днес премина в Хамбургер ШФ.Волфсбург - Байерн 4:1

Преди първия съдийски сигнал футболистите и на двата тима почетоха паметта на халфа на Волфсбург Жуниор Маланда, който наскоро загина в автомобилна катастрофа.

Срещата стартира много динамично и още в 4-ата минута домакините откриха резултата. Това стана след грешен пас на Мюлер и перфектно разгърната контра, при която Де Бройне подаде на свободния Дост и холандецът отблизо простреля Мануел Нойер.Волфсбург - Байерн 4:1

Байерн се опита да отвърне на удара веднага, но повечето атаки на гостите приключваха пред наказателното поле на Волфсбург. все пак, при едно центриране от десния фланг Диего Беналио излезе неразчетено, но Бастиан Швайнщайгер не успя да изравни. След всяка загубена от мюнхенци топка следваше бърза атака на "вълците", които при повече прецизност в завършващия пас можеха да вкарат и втори гол.

В 26-ата минута Де Бройне напредна отляво и центрира остро, но Максимилиан Арнолд закъсня да засече топката. Малко по-късно Алаба се опита да затрудни Беналио със силен шут по земята, но стражът на Волфсбург внимаваше. В 40-ата минута Робен навърза няколко защитници и потърси пас към Алаба, но след неговото подаване към точката на дузпата топката беше изчистена. Секунди след това защитата на Байерн отново "заспа", но непокритият Дост пропусна отлична възможност да направи резултата 2:0.Волфсбург - Байерн 4:1

В 43-ата минута напрежението взе връх и двата отбора едва не стигнаха до бой, след като Арнолд попречи на Чаби Алонсо да изпълни бързо фаул в центъра, а той го блъсна. Най-активен в разправиите беше бившият халф на Байерн Луис Густаво, но всичко се размина сами с жълти картони за Арнолд и Алонсо.

В самия край на полувремето ситуацията стана още по-тежка за гостите. Лошо изчистена топка попадна на крака на Бас Дост и той с невероятно точен изстрел я прати под сглобката за 2:0, като се превърна в първия футболист този сезон, който вкарва два гола във вратата на Байерн.Волфсбург - Байерн 4:1

Малко след началото на втората част Гуардиола смени провалилия се като десен бек Роде с младока Митчел Вайзер. Защитата на Байерн обаче продължи да допуска фрапантни грешки и в 53-ата минута Де Бройне напредна необезпокояван през центъра, след което технично преодоля Нойер за 3:0. Този резултат бе истински шок за Байерн, но само две минути по-късно Бернат върна едно попадение. Испанецът се включи в атака и въпреки че си поведе силно топката, неумела намеса на Налдо му позволи от метър-два да се разпише.Волфсбург - Байерн 4:1

Гостите атакуваха хаотично и не създаваха никакви опасности пред вратата на Беналио. Много по-остри бяха атаките на Волфсбург, организирани най-вече от неуморимия Де Бройне. Белгиецът вкара втория си гол в мача в 73-ата минута, когато буквално се подигра с Данте и с мощен удар под гредата не остави никакви шансове на Нойер.Волфсбург - Байерн 4:1

Чак в 82-ата минута футболистите на Байерн сътвориха нещо смислено, но останал сам срещу Беналио, Ариен Робен не съумя да преодолее швейцарския страж. Малко по-късно резервата Клаудио Писаро също направи пропуск, като от няколко метра прати топката над вратата. До края срещата се доиграваше, феновете на Волфсбург се насладиха на първия домакински успех над рекордьора по титли в Германия.