Нефтохимик не срещна проблеми с Левски

Нефтохимик 2010 не срещна проблеми при гостуването си на Левски в София и надигра “сините” с 42 точки разлика - 95:53. След този успех момичетата на Дечо Коешинов оглавиха еднолично класирането на НБЛ с 11 победи и 3 загуби, докато Левски остава на последното шесто място с 2 победи и 11 загуби.

Габриела Костова изигра отличен мач за бургаския тим и завърши с 19 точки, 7 борби и 2 чадъра. Борислава Христова се отчете със 17 точки, а Драгана Гоблеич реализира 14.

Петя Бояджиева бе най-резултатна за Левски с 14 точки, Вили Крачолова добави 11, а Ивана Петрова - 10.

Нефтохимик стигна до успеха след силно второ полувреме, в което натрупа голямата разлика в своя полза. На почивката гостите водеха с 12 точки, но след унищожителна трета част, спечелена с 21 точки разлика тотално решиха нещата в своя полза.