Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Нефтохимик 2010 обърна Пирин с 3:1 в Суперлигата

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) записа 8-ма победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Николай Желязков обърнаха и надиграха у дома Пирин (Разлог) с 3:1 (20:25, 25:22, 25:16, 25:18) в първи мач от 12-ия кръг, игран тази вечер пред около 500 зрители в зала "Младост".

Така двата тима си размениха местата във временното класиране. Бургазлии вече са на 4-то място с 22 точки след 8 победи, 3 загуби и мач по-малко, докато отборът от Разлог е 5-ти с 21 точки след 7 победи и 5 загуби. В следващия междинен 13-ти кръг Нефтохимик 2010 е отново домакин, но този път на Левски Боол, а Пирин приема силния отбир на Добруджа 07 (Добрич). Срещите са в сряда (4 февруари) от 18,00 часа.

Първият гейм премина под диктовката на гостите от Пирин. Още до първата техническа пауза те си осигуриха комфортна преднина от три точки - 8:5. Последваха нови силни минути за тима от Разлог, за да се стигне до второто прекъсване при 16:9. Домакините се върнаха в гейма при резултат 20:17, но в самия край на първата част не издържаха и атака на Благовест Катранджиев сложи край на частта 25:20. Втората част започна подобно на първата и до първото техническо прекъсване волейболистите на Пирин поведоха, но този път само с две точки - 8:6. Домакините от Нефтохимик съумяха да сведат до минимум грешките в своята игра и това даде резултат до второто техническо прекъсване - 16:15. Бургазлии бяха по-концентрирани в заключителната част на гейма и след атака на вторият диагонал Георги Петров за 25:22 резултатът в геймовете бе изравнен на 1:1.

Третият гейм започна с изключително любопитна ситуация след като треньорът на гостите Стоян Гунчев неволно обърна нареждането и двамата центрове Костадин Гаджанов и Мартин Палийски се оказаха на една линия, а капитанът Благовест Катранджиев игра на непознатия за него пост - център. Това не само, че не даде желания резултат, но в редиците на гостите цареше истински хаос, което доведе до много лесен гейм за Нефтохимик - 25:16. Последната четвърта част започна равностойно, а геймът вървеше точка за точка до 10:10. Последваха много силни минути за центъра Стоян Самунев и след негов блок и успешна атака на Георги Петров дойде втората техническа пауза при резултатат 16:11. По-големият опит на играчите на Нефтохимик си каза думата и без особени проблеми те затвориха гейма с 25:18, а с това и мача с 3:1.