Няма кой да спре ЦСКА Москва в Евролигата, Макаби нанесе първо поражение на Реал Мадрид

ЦСКА Москва продължи победната си серия във втората групова фаза на Евролигата по баскетбол. Клубът от руската столица записа 15-и успех в 15 мача през сезона след 103:95 с продължение над сънародниците си от гостуващия Нижний Новгород. Домакините пропиляха аванс от 86:75 във втората половина на четвъртата част, но в края на продължението отбелязаха 8 безответни точки, за да триумфират.

Андрей Воронцевич беше най-добър за "армейците" с 25 точки и 9 борби, Аарън Джаксън добави 22 точки, 5 борби и 6 асистенции, а Нандо Де Коло се отличи с 19 точки и 8 борби. За Нижний Новгород Тейлър Рочести завърши с 28 точки и 9 борби, Трей Томкинс допринесе с 24 точки, а Тарънс Кинсли записа "дабъл-дабъл" с 19 точки и 10 борби.

В друга среща от група "F" Лаборал Куча (Испания) разгроми гостуващия Олимпия Милано (Италия) 102:83 (61:42). Общо седем баскетболисти на домакините завършиха с двуцифрен актив, а най-резултатен беше Майк Джеймс с 20 точки.

Със силна игра след почивката Ефес Истанбул (Турция) обърна гостуващия Олимпиакос (Гърция) с 84:70 (37:40).

В група "Е" защитаващият титлата си Макаби Тел Авив (Израел) се наложи над гостуващия Реал Мадрид (Испания) с 90:86 (46:54) и нанесе първо поражение на съперника във втората фаза на надпреварата. Испанците имаха аванс от 54:43 малко преди почивката, а в средата на третата четвърт продължаваха да водят при 67:59, но в последствие допуснаха обрат. Джеръми Парго беше най-добър за израелците с 19 точки и 9 асистенции.

Фелипе Рейес се отличи с 35 точки и 11 борби за Реал, но от останалите му съотборници само двама успяха да постигнат двуцифрен точков актив.

В друга среща от групата Цървена Звезда (Сърбия) постигна първа победа след 86:69 (47:29) над гостуващия АЛБА Берлин (Германия). Бобан Марянович беше лидер за белградчани с 28 точки и 12 борби.

Срещи от втората фаза на Евролигата по баскетбол за мъже:

група "Е":
Макаби Тел Авив (Израел) - Реал Мадрид (Испания) - 90:86 (46:54)
Цървена Звезда (Сърбия) - АЛБА Берлин (Германия) - 86:69 (47:29)

група "F":
ЦСКА Москва (Русия) - Нижний Новгород (Русия) - 103:95 след продължение (88:88, 42:40)
Лаборал Куча (Испания) - Олимпия Милано (Италия) - 102:83 (61:42)
Ефес Истанбул (Турция) - Олимпиакос (Гърция) - 84:70 (37:40)