Китай иска 4-5 медала на СП в Пекин

Китайската атлетическа асоциация си постави за цел местният отбор да спечели четири или пет медала на Световното първенство в Пекин от 22 до 30 август.

"Искаме да спечелим четири-пет медала в Пекин и се надяваме на най-малко един златен", каза вицепрeзидентът на Китайската атлетическа асоциация Ду Жаочай.

Китай спечели по четири медала на всеки един от последните три планетарни шампионата. В Москва през 2013 г. състезателите на Китай извоюваха един сребърен и три бронзови медала, но се провалиха в опитите за титла.

"Това е първият път, в който Китай е домакин на Световно първенство по лека атлетика, така че се надяваме да чуем националния химн на стадион 'Птиче гнездо'", добави той.

15-ото Световно първенство на открито ще се проведе на националния стадион в Пекин, познат като "Птиче гнездо". Именно на това съоръжение се проведоха церемониите по откриването и закриването на Олимпийските игри през 2008 г., както и атлетическите дисциплини.