Волейболистите на ОУ "Олимпи Панов" спечелиха Ученическата лига в Русе

Отборът на ОУ "Олимпи Панов" спечели Ученическата лига по волейбол в Русе, която се проведе този уикенд в местната зала Дунав. Надпреварата за ученици се завръща след няколко годишно отсъствие, като бе възродена от ВК Дунав.

Тазгодишната ученическа лига бе за деца 4-7 клас, като в нея се впуснаха представители на осем училища в града. Финалите бяха в неделя, точно преди мачът на мъжете на Дунав (Русе) с Локомотив 1929 (Пловдив) от Висшата лига, като подрастващите имаха възможността да гледат и професионален волейбол на живо.

На финала състезателите от ОУ "Олимпи Панов" победиха ОУ Иван Вазов с 2:1 гейма и спечелиха надпреварата. В спора за бронзовите медали представителите на ОУ Отец Паисий победиха Любен Каравелов също с 2:1 гейма и взеха третото място.

Интересен бе фактът, че волейболът се радва на голяма популярност сред учениците в града, като едновременно с момчетата да играят искаха и момичета. Така организаторите взеха компромисно решение във всеки отбор да има минимум по две момичета, а една представителка на нежния пол дори показа по-големи възможности от връстниците си, като спечели индивидуална награда.

ОУ Любен Каравелов  - Богомил Раев

След приключване на Ученическата лига организаторите от ВК Дунав заявиха, че имат намерение тя да стане традиционна. Интересът към състезанието пък бе толкова голям, че родители и състезатели призоваха тя да бъде разширена и в нея да участват не само ученици до 7 клас, но и в по-горните възрасти 8-12 клас.