Чили надви САЩ в голов трилър

Чили се наложи над САЩ с 3:2 в контролна среща по футбол, в която и двамата селекционери не можеха да разчитат на състезаващите се в Европа играчи, тъй като датата не е официална на ФИФА. Марк Гонсалес вкара за чилийците в 66-ата и в 75-ата минута, след като САЩ имаше аванс от 1:2 до почивката. Брек Шей откри резултата в 6-ата минута, а Роберто Гутиерес изравни в 11-ата. Здравенякът Джоузи Алтидор отново даде преднина на янките в 31-ата минута, а през втората част се стигна до обрат.

За САЩ това е трето поредно поражение, като такива серии те са имали през 2009-а и в началото на 2010-а година. За Юрген Клинсман обаче трябва да бъде притеснително и това, че играчите му имат една победа в 9 мача, като тя е над Гана в първата среща на Световното първенство в Бразилия през юни миналата година.