Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Рилски спортист с драматична загуба в Балканската лигa

Отборът на Рилски спортист (Самоков) допусна драматична загуба в последното си домакинство от първия етап на ЕВРОХОЛД Балканска лига, след като тази вечер отстъпи от КК Куманово с 90:95 след продължение.

Йордан Бозов беше най-резултатен за българите с 23 точки, а Джъстин Норфлийт и Златин Георгиев вкараха съответно по 20 и 17 точки. За гостите Бранислав Джекич отбеляза 19 точки, а Вукашин Мандич и Мариян Янески приключиха с по 15 точки.

Мачът започна с размяна на успешни атаки и към двата коша и логичо след първите шест минути резултатът бе равен – 8:8. Последва срив в играта на Рилски спортист, което позволи на Куманово да реализира няколко безответни коша и гостите успяха да поведат с 22:15.

До почивката момчетата на Росен Барчовски коригираха представянето си в защита, като в нападение Тейлър отбеляза на два пъти от далечно разстояние, а Илиев, Георгиев и Бозов също се записаха нови точки в активите си и на почивката Рилски спортист вече изоставаше само с точка – 44:45.

Въпреки сериозният натиск на българите, отборът на Куманово успяваше да поддържа крехкия си аванс през цялата трета четвърт, като едва в края на периода защитата на гостите се пропука на два пъти, а Дарин Иванов и Илиев запазиха хладнокръвие и изведоха тима си напред – 60:59.

Заключителните десет минути тръгнаха повече от добре за българите след тройка на Иванов, а серията продължи с точни стрелби на Бозов и Норфлийт за 77:70 в средата на частта. Оттук започнаха и проблемите за Рилецо, след като Златин Георгиев излезе за пет фаула, на нападението на домакините просто спря да работи. В следващите четири минути играчите на Рилски спортист отбелязаха едва две точки, което даде шанс на Куманово да се съвземе и да изравни за 79:79 при 24 секунди до финалната сирена. В оставащото време, Йордан Бозов се нагърби със задачата да измъкне победата, но пробивът му не сполучи и срещата отиде в продължение.

Илиев и Норфлийт вкараха по два фаула в началото на допълнителните пет минути, с което дадоха отличен старт за Рилски спортист, но след това българите просто не приличаха на себе си и допуснаха страшно много грешки. Джекич използва липсата на концентрация в редиците на домакините и донесе пълен обрат за Куманово след седем поредни точки за 88:87, а след това и Филипович довърши Рилецо с още една тройка, която подпечата победата на гостите – 95:90.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - КК КУМАНОВО 90:95 (15:22; 29:23; 16:14; 19:20; 11:16)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Гуджино 1, Илиев 10, Тейлър 6, Бозов 23, Зл. Георгиев 17 (Иванов 5, Норфлийт 20, Киров 3, Тодоров 5, К.Георгиев)

КК КУМАНОВО: Костоски 9, Щерьов 13, Янески 15, Аврамович 11, Мандич 15 (Джекич 19, Младенович, Маневич, Филипович 13