Катар сътвори сензация и изхвърли Германия от световното по хандбал

Домакинът Катар, с много национализирани играчи в състава си, направи сензацията на световното първенство по хандбал за мъже - катарците победиха Германия с 26:24 и се класираха за полуфиналите. Досега най-доброто класиране на Катар на световно първенство бе 16-то място през 2003 година.

Пред погледа на емира на Катар - шейх Тамим Бен Хамад Ал-Тхани, и на 15 000 зрители катарските хандбалисти направиха заявка за победата още през първото полувреме с добре организирана игра най-вече в защита. Над всички бяха катарският пивот Борха Видал, натурализиран испанец, както и Рафаел Капоте, натурализиран кубинец. Вратарят на катарци Даниел Шарич от своя страна направи три спасявания в последните две минути и така Катар спечели четвъртфиналния мач с Германия.

На полуфинала в петък отборът на Катар ще играе с Полша, която победи в четвъртфинален мач Хърватия с 24:22, което също се смята за изненадващ резултат.