Локо (Пд) не успя да победи Созопол, Делев бележи

Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 с тима на Созопол във втората си контрола от подготвителния период, която се игра на стадиона в село Черноземен. В първия си спаринг "черно-белите" победиха с 3:0 Литекс.

"Смърфовете" излязоха днес с надписа на фланелките на новия си спонсор "Профилинк". Пловдивчани притиснаха съперника и на два пъти Мартин Камбуров пропусна да отбележи голове от удобни позиции. Това стори Спас Делев, който в 8-ата минута получи пас от Ванчо Траянов стреля топката се отби в гредата на противниковата врата. При добавката Спас Делев не пропусна за 1:0. Той успя да отбележи и второ попадение в 24-ата минута, което беше отменено от съдията заради засада.

Локомотивци продължиха да доминират, но проявиха неточен мерник пред вратата на съперника. В 43-ата минута Мартин Камбуров от пряк свободен удар уцели гредата. След почивката треньорите на двата тима направиха множество смени и темпото на играта спадна.