Челси пречупи Ливърпул след драма с продължения и е на финал (видео)

Отборът на Челси е първият финалист за Купата на Лигита в Англия. Тази вечер лондончани надиграха с 1:0 Ливърпул в реванша от полуфинала и така се класираха напред. Успехът на домакините на "Стамфорд Бридж" дойде едва след продължения с гол на Бранислав Иванович в 94-ата минута. В редовното време мачът завърши 0:0. Първият двубой на "Анфийлд" пък също бе равенство 1:1 и с общ резултат 2:1 Челси е финалист в турнира.

Мачът стартира в много високо темпо и от двата тима, но в началните минути така и не се стигаше до реални голови положения пред двете врати. В 22-ата минута обаче домакините претендираха за дузпа след като Диего Коща бе спънат от Мартин Шкъртел в наказателното поле. Съдията обаче подмина ситуацията и не отсъди наказателен удар.

Постепенно Ливърпул създаде няколко добри положения за гол. В 26-ата минута Алберто Морено получи прекрасен диагонален пас и изскочи очи в очи с Тибо Куртоа, но от малък ъгъл не успя да го преодолее. В 29-ата минута пък Филипе Коутиньо направи страхотен пробив през центъра и отправи силен удар, който отново постави под напрежение Куртоа, но белгиецът се намеси решително. В 35-ата минута и Джордан Хендерсън отправи неточен изстрел от дистанция.

Челси пък отговори с две възможности пред Оскар. В 38-ата минута бразилецът отправи много опасен удар, който премина покрай вратата, а минута по-късно имаше още една възможност, но отново не бе точен.

В самия край на полувремето пък отново Коутиньо проби, този път по лявото крило и отправи изстрел, който обаче бе спасен от Куртоа.

Второто полувреме продължи в бясно темпо. В 58-ата минута Еден Азар навърза няколко защитници и отправи бомбен удар, който премина до гредата. В 61-ата минута пък Диего Коща отправи далечен изстрел, който рикошира в защитник и максимално затрудни Симон Миньоле, който обаче някак успя да избие с крак. В ответната атака пък Стивън Джерард пробва бдителността на Куртоа, който обаче бе на мястото си. Десет минути по-късно капитанът на гостите пробва нов далечен изстрел, но и този път без особен успех.

До края на редовното време гостите имаха инициативата, но на няколко пъти стреляха доста неточно от дистанция и в крайна сметка мачът завърши без победител и трябваше да бъде решен след продължения.

Още в 4-ата минута на първото продължение обаче домакините стигнаха до гол. Вилиан центрира в наказателното поле от фаул, а Бранислав Иванович с глава простреля вратата на Миньоле - 1:0. В 100-ата минута пък Джордан Хендерсън имаше нвероятен шанс да стреля с глава от близо, но пропусна да изравни резултата, като стреля встрани.

До края Челси удържа преднината си и се класира на финал в турнира, където очаква победителя от другия полуфинал между Тотнъм и Шефилд Юнайтед.

ЧЕЛСИ - ЛИВЪРПУЛ 1:0 (в първия мач 1:1)
1:0 Иванович (94) сл. пр.

Челси: Тибо Куртоа, Бранислав Иванович, Кюрт Зума, Джон Тери, Филипе Луиш (Сесар Аспиликуета 78), Сеск Фабрегас (Рамиреш 50), Неманя Матич, Вилиан (Дрогба 119), Оскар, Еден Азар, Диего Коща

Ливърпул: Симон Миньоле, Емре Джан, Мартин Шкъртел, Мамаду Сако (Глен Джонсън 57), Лукаш Лейва, Джордан Хендерсън, Алберто Морено (Рики Ламбърт 105), Лазар Маркович (Марио Балотели 70), Стивън Джерард, Филипе Коутиньо, Рахим Стърлинг

СЪСТАВИТЕ, СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!