100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Михайлов и компания с тежко 0:5 за Купата (видео)

Николай Михайлов и неговият тим Мерсин претърпяха разгромяваща загуба на свой терен с 0:5 от Бурсаспор в мач за Купата на Турция. Националът на България пази през всичките 90 минути, но за разлика от останалите мачове за купата, където бе отразил две дузпи, днес цели пет пъти трябваше да вади топката от своята мрежа. 26-годишният страж парира още няколко опасни удара, за да не бъде загубата още по-унизителна.

Той и съотборниците му просто бяха тотално надиграни от своя класен противник, който бе в титулярен състав, докато домакините излязоха от първата минута с шест резерви. Нападателят Седрик Бакамбу (33, 55, 90) вкара хеттрик във вратата на Михайлов, като интересното е, че и при трите попадения той оставаше сам срещу българина почти от центъра. Самуел Холен от воле направи 0:2 в 51-ата минута, а бившияt футболист на Милан Бакайе Траоре бе точен от два метра в 74-ата минута за моментното 0:4.

Бурсаспор вече е лидер в група "С" с актив от девет точки след пет мача. Михайлов и компания са втори със 7, също от пет двубоя. Tолкова има и Фатих Карагумрук, който е с мач по-малко, докато Самсунспор е на последно място с една точка от четири срещи. Първите два тима от всяка от осемте групи продължават напред в турнира.

В Последния кръг Мерсин гостува на Самсунспор.