Виктор Валдес дебютира с победа над Ливърпул пред пълни трибуни (видео)

Новият №1 на Манчестър Юнайтед Виктор Валдес направи своя дебют след подписания договор за 1.5 години с клуба от "Олд Трафорд". За съжаление на испанския страж, който се надяваше това да се случи в срещата на "червените дяволи" с Кеймбридж Юнайтед (0:0) от турнира "ФА Къп", а в двубой за резервния тим на новия си клуб.

Все пак 33-годишният вратар имаше възможност да опита състезателния дух на срещата, в която излезе за пръв път с екипа на Манчестър Юнайтед, след като двубоят бе дерби с резервния тим на Ливърпул, игран пред 5 102 зрители на стадиона на ръгби отбора "Лий Центурионс". Двубоят бе спечелен с 2:1 от "червените дяволи".

Ник Пауъл откри резултата след 34 минути игра, но Джером Синклеър отбеляза първия гол във вратата на Виктор Валдес като вратар на Манчестър Юнайтед в 42-ата, за да възстанови равенството. Гол на Пади МакНиър две минути след подновяването на играта за второто полувреме обаче донесе крайния успех на "червените дяволи" в срещата.