Мъри мина без проблеми през Кирьос

Двукратният финалист Анди Мъри се класира без никакви проблеми за 1/2-финалите на Откритото първенство на Австралия, след като се наложи над младата сензация в тениса Ник Кирьос с 6:3, 7:6(5), 6:3. Това е 15-и случай, в който шотландецът попада във финалната четворка на турнир от Големия шлем.

Макар че публиката подкрепяше бурно австралийския представител и имаше големи очаквания към него, класата на Мъри си каза думата и той не допусна никакви изненади. Шотландецът реализира пробив в шестия гейм, след което запази преднината си и приключи първия сет за 32 минути. Във втората част 19-годишният Кирьос успя да доведе нещата до тайбрек и дори първи направи минибрейк, но се пречупи в последния момент и изоставането му се увеличи.

В третата част Мъри отново направи ранен пробив и макар че австралиецът успя да го върне, още в следващия гейм допусна нов, а световният номер 6 не срещна никакви трудности при последвалия си сервис и затвори мача след малко повече от 2 часа.

За място на финала шотландецът ще се бори с Томаш Бердих, който по-рано днес си отмъсти на Рафаел Надал за 17-те поредни загуби през последните 9 години и го отстрани в три сета. Носителят на две титли от Големия шлем има четири победи от 10 мача с чеха, като е загубил последните си две срещи с него.