Франция разби Аржентина на световното в Катар

Олимпийският шампион Франция се класира за полуфиналите на Световното първенство по хандбал за мъже в Доха (Катар). Възпитаниците на Клод Онеста нямаха особени проблеми срещу панамериканския първенец Аржентина и постигнаха убедителен успех с 33:20 (16:6). Най-резултатен за "петлите" в мача беше Валентен Порт. На четвъртфиналите четирикратните световни шампиони ще срещнат Словения. Европейският вицешампион Дания също продължава напред след победа над 30:25 (16:10) над Исландия. С шест попадения за победителите се отличи Расмус Лауге Шмид.

Следващият съперник на датчаните ще бъде защитаващият титлата си тим на Испания. Трикратният световен първенец Германия се справи с Египет с 23:16 (12:8) и на четвъртфиналите ще играе срещу домакина Катар. Уве Геншаймер беше най-резултатен на успеха на Бундестима с 6 гола. Полша обърна Швеция с 24:20 (10:11) и за място на полуфиналите ще се изправи срещу двукратния олимпийски шампион от Атланта 1996 и Атина 2004 и бронзов медалист от последното световно първенство Хърватия.