Стоук Сити с убедителна победа за ФА Къп

Победа с 4:1 като гост на третодивизионния Рочдейл класира Стоук Сити за петия кръг на ФА Къп. Там съперник на "грънчарите" ще е Блекбърн. Боян Къркич даде преднина на Стоук още в 4-ата минута, а през второто полувреме се разписаха Стивън Айрлънд, Виктор Моузес и Джонатън Уолтърс.

Къркич, който откри резултата, се контузи преди почивката и беше заменен. Домакините имаха своите шансове, но постепенно отпаднаха физически и по-голямата класа на Стоук си каза думата. В 52-ата минута Айрлунд удвои, а след още десетина минути нигериецът Моузес вкара и трети гол. Рис Бенет върна едно попадение, но в последните секунди Уолтърс оформи успеха на Стоук.

РОЧДЕЙЛ - СТОУК СИТИ 1:4
0:1 Къркич (4)
0:2 Айрлънд (53)
0:3 Моузес (63)
1:3 Бенет (79)
1:4 Уолтърс (90)