Хетафе прекъсна негативната си серия, тази на Селта продължава

Отборът на Хетафе прекъсна серията си от 9 мача без победа с домакински успех срещу Селта с 2:1. Тимът от мадридското предградие стигна до трите точки с късен гол на Пабло Сарабия. Малко преди това пък Диего Кастро пропусна дузпа, но това не се оказа фатално и Хетафе се изкачи до 14-ото място във временното класиране. Съставът на Кике Санчес Флорес има 20 точки - само с една по-малко от днешния си съперник, който вече в 10 поредни двубоя не познава вкуса на победата.

Гостите започнаха по-силно и след четвърт час игра Шарлиз откри резултата след пас на Нолито. Хетафе реагира мигновено и скоро изравни. В 19-ата минута Сарабия изведе на добра позиция Алваро Васкес и той не остави шанс на Серхио Алварес. Последваха нови положения за домакините, пропуснати от Сарабия и Самир.

В 77-ата минута домакините получиха дузпа за игра с ръка на Неманя Радоя, но Диего Кастро пропусна. 5 минути преди края Самир подаде на Сарабия и той донесе трите точки на Хетафе.