10 от Удинезе подчиниха Емполи (видео)

Отборът на Удинезе постигна първа победа в Серия "А" от началото на декември, когато надви Интер с 2:1 на "Сан Сиро". Днес "фриуланите" спечелиха със същия резултат гостуването си на Емполи и се изкачиха на 9-о място във временното класиране, колкото има и Палермо. Емполи пък продължава с колебливите си изяви в първенството и е само на точка над зоната на изпадащите.

Взетият от Милан Рикардо Сапонара вкара първия си гол за Емполи. Той се разписа от дузпа за 1:1, а точни за гостите бяха Антонио Ди Натале и Силван Видмер. Удинезе завърши двубоя с човек по-малко след червен картон на Панайотис Коне в 74-ата минута.

Българският халф на "фриуланите" Антонио Вутов този път не попадна в групата за мача.

Домакините се представиха силно в предишния кръг срещу Интер (0:0), а през седмицата измъчиха максимално Рома за Купата на Италия и отпаднаха след продължения и спорна дузпа за "вълците". Удинезе също търсеше реванш за отпадането си от турнира за националната купа, където се предаде след дузпи срещу Наполи.

Ветеранът Ди Натале откри резултата срещу бившия си клуб след центриране на Алан Маркес и джентълменски не отпразнува попадението си. В 36-ата минута домакините получиха дузпа за игра с ръка на Данило. От бялата точка Сапонара технично преодоля Орестис Карнезис и изравни.

През второто полувреме Емполи продължи да е по-активният отбор, но в 60-ата минута груба грешка на вратаря Луиджи Сепе доведе до куриозен гол на Силван Видмер, който се оказа и победен за Удинезе. Четвърт час преди края Коне остави "фриуланите" в намален състав, но те удържаха преднината си.