Супер Еми Николова заби 29 точки за победа на Конеляно

Емилия Николова изигра страхотен мач за своя Имоко Волей (Конеляно) в последния, 15-ти кръг от италианската Серия А1. Отборът й се наложи с 3:1 (25:18, 20:25, 25:21, 25:17) като гост на Фопапедрети (Бергамо), а българската нападателка заби 29 точки (1 ас, 2 блокади, 49 % в атака).

Имоко Волей бе изведен в този мач от Росано Бертоко, след като отпадането от турнира за Купата на ЦЕВ коства поста на Никола Негро. Така досегашният асистент бе начело на тима за визитата в Бергамо, а през следващите дни ще стане ясно кой ще бъде треньор до края на сезона.

Конеляно започна отлично в първия гейм, като поведе с  8:0, което позволи на Черните пантери да спечелят първия гейм. След това домакините от Бергамо показаха реакция, но в третата част Имоко Волей стартира отново шеметно със 7:1. Американката Рейчъл Адамс също се представи отлично, като направи 16 точки (1 ас, 4 блокади, 73 % в нападение). Турската й съотборничка Нериман Озсой добави 19 (1 блокада, 58 % в атака). За Фопапедрети холандката Селесте Плак реализира 19 точки (1 ас, 40 % в нападение).

Във временното класиране Имоко Волей заема четвърто място с 29 точки, наравно с третия Поми (Казалмаджоре), но с по-лоши други показатели. Лидер продължава да бъде тимът на Игор Горгондзола (Новара) с 39.

На 1 февруари Имоко Волей гостува отново в Бергамо, но в първи четвъртфинален мач за Купата на Италия от 19:00 ч б.в., а в следващия кръг от шампионата на 8 февруари Имоко Волей гостува на Металеге Санитарс (Монтикиари) от 18:00 ч б.в.