Страхотен Тодор Скримов заби 17 точки, но малко не достигна на Латина да изненада Перуджа

Страхотен мач за своя Топ Волей (Латина) направи българският национал Тодор Скримов, въпреки че отборът му отстъпи с 2:3 (21:25, 25:21, 25:21, 19:25, 14:16) при трудното гостуване на Сър Сейфти (Перуджа)  в 16-ти кръг от италианската Суперлига.

Мачът в ПалаЕванджелисти в събота вечер бе доста зрелищен за радост на 2200-те зрители по трибуните. Първият гейм бе спечелен от домакините след 31 минути. Това принуди треньорът на гостите Джанлоренцо Бленджини да потърси промени и една от тях се казваше Тодор Скримов. И със 7 точки българският волейболист помогна на тима си да изравни геймовете. Така той остана до края на мача на терена, в резултат на което завърши със 17 точки (1 ас, 1 блокада, 54 % в нападение). 17 записа и словенският му съотборник Тине Урнаут (2 блокади, 38 % в атака). Сръбският диагонал на тима Саша Старович реализира 18 точки (2 аса, 2 блокади, 37 % в нападение).

Основната заслуга за първата за 2015 година победа на Перуджа в шампионата бе на сръбския ас на тима Александър Атанасийевич, който заби внушителните 38 точки (3 аса, 1 блокада, 52 % в атака). "Когато той играе по този начин, няма какво да се направи и ние се убедихме в това", коментира след мача Джанлоренцо Бленджини. Заслуга, разбира се, има и аржентинският плеймейкър на тима Лучано Де Чеко, който се раздаваше до такава степен, че в края на първия гейм успя да вземе една топка, която отиде зад треньорските места и падаше към местата за феновете.

Така преди мача на шампионите от Лубе днес, Сър Сейфти си върна временно четвъртото място с актив от 29 точки. Топ Волей се смъкна на седма позиция с 24.