Раонич с измъчена 5-сетова победа над Лопес

Канадският тенисист Милош Раонич се класира за 1/4-финалите на Откритото първенство на Австралия след тежък 5-сетов двубой с испанеца Фелисиано Лопес. Поставеният под номер 8 пропиля два мачбола в четвъртата част, но все пак се оказа по-съобразителен в заключителните моменти и стигна до крайния успех с 6:4, 4:6, 6:3, 6:7(7), 6:3 на "Хайсенс Арина".

Двамата опоненти сервираха много стабилно в първия сет, но се стигна до 10-ия гейм, когато Раонич направи пробив и го затвори в своя полза. Лопес запази хладнокръвие и успя да се възползва от единствената си точка за пробив във втория сет, след което запази аванса си и изравни резултата. Испанецът се пропука още при първото си подаване в третата част и не съумя да навакса изоставането си, като по този начин остави Раонич отново да поведе.

Четвъртата част беше решена в тайбрек, в който и двамата тенисисти бяха много стабилни. Канадецът обаче на два пъти стигаше до мачпойнт, а Лопес оцеля и в двата случая, след което вкара срещата в пети решителен сет. Той също започна равностойно, но Раонич направи пробив в осмия гейм и сервира безпогрешно, като си осигури място сред най-силните 8 в първия за годината турнир от Големия шлем.

На 1/4-финалите световният номер 8 чака победителя от двубоя между световния номер едно Новак Джокович (Сърбия) и Жил Мюлер (Люксембург).