Шампионът Вавринка се пребори за мястото си на 1/4-финала в Мелбърн

Защитаващият титлата си Станислас Вавринка (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. Четвъртият поставен в схемата швейцарец победи Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) със 7:6(2), 6:4, 4:6, 7:6(8) за 3:02 часа. Вавринка спаси пет сетбола в четвъртия сет, когато успя да обърне тайбрека след изоставане от 0:5 и 2:6. Това беше пета победа за швейцареца в осем мача срещу Гарсия-Лопес и реванш за миналогодишното поражение от този съперник в първия кръг на "Ролан Гарос". Вавринка наниза 15 аса, записа 70 печеливши удари, но и направи 61 непредизвикани грешки.

"Битката беше много тежка. Водих с два сета и пробив, но не успях да спечеля лесно. Важното е, че продължавам. Борех се за всяка точка в тайбрека на четвъртата част и в крайна сметка успях", каза швейцарецът след мача. На четвъртфиналите Вавринка ще играе с победителя от срещата между Кей Нишикори (Япония) и Давид Ферер (Испания).