Екваториална Гвинея и Конго на 1/4-финал

Домакинът Екваториална Гвинея и Конго се класираха за четвъртфиналите на турнира за купата на африканските нации. Конго завърши на първо място в група А със 7 точки, след като в последния трети кръг на груповата фаза победи финалиста от 2013 година Буркина Фасо с 2:1.

Тиви Бифума откри в полза на Конго в 52-а минута, а Аристид Бансе изравни за Буркина 4 минути преди края. Минута по-късно Фабрис Ондама вкара втори гол и донесе победата на Конго.

Гвинейците, които поеха домакинството на шампионата след отказа на Мароко заради вируса ебола, също продължават във фазата на елиминациите като втори отбор от групата след победа над Габон с 2:0. Хавиер Балбоа от дузпа и късен гол на Еду донесоха трите точки за Екваториална Гвинея и класиране за четвъртфиналите.